Na počítači trávíme mnoho času už od starších generací. Více a více jej začínají používat děti brzkého věku a tráví u něj nebezpečně mnoho času. Hledají na něm zábavu v podobě několika tisíc možností her a zapomínají na život kolem nich. Přestávají trávit čas venku s kamarády na hřišti, v lese a kdekoliv jinde v přírodě, kde jiné generace trávily celé dětství. Rodiče by měli se pokusit alespoň z části své děti vést k životu venku než jen zalezlé u svých počítačů.
Počítače už od dřívějších dob také prošly vývojem, kdy už to nejsou jen obří ,,krabice‘‘, ale jsou z nich o dost výkonnější ,,placky‘‘. Můžeme si pořídit notebook, který si vezmeme všude s sebou, což nám přináší mnoho nových možností, můžeme si jej vzít s sebou na pracovní schůzi, do školy k vytváření zápisků a na různá jiná místa, kde zrovna bude potřeba. Máme mnoho nových možností, můžeme na nich vytvořit úžasné věci, o kterých si dřívější generace mohly nechat jen zdát.
Díky dnešním počítačům má i mnoho z nás zaměstnání, ke kterému jsou počítače potřeba, studují se na počítače školy, jedná se o složitou technologii dnešní doby.
Počítače ovšem mají i své nevýhody. Od údajného ničení zraku, závislosti, až po nebezpečí, které nám hrozí na internetu. Můžeme se stát obětí kyberšikany, můžeme se stát obětí hackera, různých virů, které nám ukradnou důležitá data a osobní údaje či fotografie, které by neměli přijít do rukou někoho neznámého. Mohlo by nám to způsobit mnoho škod ať už v životě, tak i na naší psychice, to především.
Musíme být v okolí IT opatrní, všude číhá více nebezpečí, než se zdá. Může nám to vlézt do peněz, občas je to finančně náročné, měli bychom být na naše počítače opatrné, mít je chráněné vůči virům, myslet na vše. Nikdy nevíme, co nás potká, nevíme ani, zda se naše počítače budou do budoucna ještě více vyvíjet, zda změní podobu či už nastal konec jejich vývoje.